1. Ana Sayfa

MAKALELER

Porselen Makyaj

Her kadın özel ve güzel hissetmek için makyaj gibi yöntemleri kullanmaktadır. Günlük olarak tercih edeceğiniz makyaj modelleri herkese göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda yanık, derin sivilce izleri ve yaralı ciltleri olan insanların uygun olarak yapabileceği porselen makyaj hakkında bilgi alabileceğiniz gibi nasıl yapacağınızı da öğrenebilirsiniz.  Daha çok sahne alan sanatçılar ve ya ekran karşısına çıkan oyuncular tarafından tercih edilen porselen makyaj günümüzde en özel gününüz olan düğünleriniz de de uygulanan makyaj türleri arasında yer almaktadır. Yoğun kapatıcı özelliği ile kusurlarınızı gizleyerek pürüzsüz bir görünüm elde edebileceğiniz porselen makyaj sayesinde en özel anlarınızda kusursuz bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nedir?

Kadınlar için makyaj her zaman önemli bir işlem olarak bilinse de son zamanlar gelişen farklı yöntemler arasında bulunan porselen makyaj hakkında bilinmesi gerekenler en önemli özellik kalıcı ve etkileyici bir görünüm kazandırmasıdır. Her kadının etkileyici bir görünümle birlikte kalıcı makyaja sahip olmak ister. Genelde daha çok profesyonel amaçlar için uygulanan porselen makyaj günlük hayatta elde etmek istediğiniz canlı doğal ve renkli bir duruş sağlamaktan yerine pürüzsüz, soğuk ve mat görünüm sağlayarak özel günler için uygulanacak bir makyaj için daha çok tercih edilmektedir.

Çok yoğun olarak uygulanan porselen makyaj kusursuz görünmenizi sağlıyor ancak doğal bir görünüm isteyenler için tam tersi bir uygulama olduğu söylenebilir. Nişan, düğün vb. özel günlerde tercih edebileceğiniz porselen makyaj sayesinde fotoğraflarda istediğiniz görünümü de elde edebilirsiniz. Zor bir uygulama olmasıyla birlikte aynı zamanda hata kabul etmeyen porselen makyajın uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Diğer makyajlardan uygulanan düzeltme, tazeleme vb. gibi yöntemlere yer vermeyen porselen makyaj bu yüzden yapılırken çok dikkat gerektiren bir uygulamadır. Porselen makyaj ile cildiniz uzun süre havasız kalacağından ciddi cilt problemi olan kişiler tarafından da uygulanmaması gerekir.

Porselen Makyaj Nasıl Uygulanır?

İnsanların normal olarak yaptığı makyaj aşamaları ile aynı şekilde olan porselen makyaj sadece malzeme olarak farklılık göstermektedir. Cilt problemi yaşayan insanlar için uygulamadan önce iyice porselen makyaj hakkında bilgi alması gerekir. İlk aşamasında standart olan pudra ve fondöten ile yapılacak olan makyajda kullanılan taş pudra sulandırılarak yüze uygulanmaktadır. Yoğun ve kapatıcı bir etki bırakan bu pudra sayesinde mat bir görünüm elde edilerek açıkta kalan dekolte, boyun ve kulak kenarı gibi bölgelere de sürülmesi gerekir. Göz makyajında yüzün ön plana çıkmasını sağlayacak türde açık tonlar tercih edilerek takma kirpikler ile müthiş bir görünüm elde edilebilir.

Porselen Makyajda bir diğer önemli nokta ise allıktır, yumuşak ve dairesel hareketler ile mat renkler ve çok açık tonlar tercih edilmelidir. Dudak makyajında ise isteğinize göre çok açık veya çok zıt tonları kıyafetinize de uygun olarak tercih edebilirsiniz. Yüzyıllardır kadınlar için bir tutku olan makyaj bazıları için kusurları gizlemek bazıları içinse güzelliklerine güzellik katmak için başvurdukları yöntemler arasında yer almaktadır. Porselen makyajda büyük ya da küçük fark etmeksizin tüm kusurlarınızı yok ederek yüzünüzde istediğiniz görünümü elde etmeniz açısından oldukça önemlidir.