1. Ana Sayfa

HİZMETLERİMİZ

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, uzun yıllar taşıyacağınız, sizi doğal şekil ve renkleriyle mutlu edecek, bakımlı ve sağlıklı görünmenizi, günlük yaşam içinde daha rahat hareket etmenizi sağlayacak bir işlemdir.

İyi bir sonuç almak için mutlaka kurallara uygun iyi bir uygulama gereklidir.
1-  Uygulama yapılacak ortamın hijyenik olması şarttır.
2-  Kalıcı makyaj uygulamasında tek kullanımlık kartuş ve malzemeler kullanılmalıdır. Bu işlem sırasında, hijyen ve sağlık kurallarına dikkat edilmez ise, tek kullanımlık malzemeler yerine aynı malzemeler birden çok kişiye kullanılır ise Hepatit B, Hepatit C ve HIV gibi çok tehlikeli enfeksiyonların size de bulaşma ihtimali vardır.
3-  Uygulama öncesi, uzman tarafından, mutlaka çizim yapılarak, şekil ve renk konusunda mutabakat sağlanmalıdır. Kalıcı makyaj işleminin belkide en kritik aşaması budur. Saç, cilt, göz rengi ve anatomik yapı göz önüne alınarak, yapılacak olan bir çizim sonrasındaki uygulama, başarılı bir sonucu garanti eder.
4-  Kalıcı makyaj uygulamasına başlamadan önce kullanılacak tüm cihaz, pigment ve diğer malzemeler tam ve hazır olarak  bulundurulmalıdır.
5-  Uygulama yapılacak bölge topikal yada lokal anestezi ile uyuşturulur.
6-  Uygulama yapılacak bölge dezenfekte edilerek, mikroplardan arındırılır.
7-  Kararlaştırılan renk karışımı, tek kullanımlık kartuşlar yardımıyla ve yapılan çizim esas alınarak epidermal bölgeye mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır.
8-  Mikroenjeksiyon işlemi, ortalama 1 – 1.5 saat sürer. Burada uygulama yapan kişinin uzmanlık ve tecrübesi belirleyicidir.
 
Hijyenik bir ortamda, tecrübeli bir uzman tarafından yapılacak olan Kalıcı makyaj işlemi sırasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon görülme ihtimali çok nadirdir.